Europa Moich Marzeń

To wspaniałe widowisko muzyczne na europejskim poziomie. Idealna propozycja zarówno do sal  jak i w plener. Spektakl pełen urzekających efektów muzyczno – tanecznych oraz scenicznych pozwalających podziwiać kulturę Rosji, Polski, Hiszpanii, Włoch, Austrii, Węgier i Francji.

 

“Europa moich marzeń” to podróż po Europie według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Piotrowskiego. Widowisko rozpoczyna się inscenizowanym obrazem zimowym rosyjskiej wsi (chór i balet) oraz piosenką „Oczi cziornyje” w interpretacji Grażyny Brodzińskiej. W kolejnych odsłonach śpiewane są piosenki z repertuaru Ordonki i Edith Piaf a balet Gliwickiego Teatru Muzycznego prezentuje wspaniałe europejskie tańce: mazura, polkę, trepaka, flamenco, kankana i poloneza. Gwiazda operetkowo-musicalowa Grażyna Brodzińska tańczy z solistą baletu – Białorusinem Jurijem Stesewem wspaniałe tango “Ostatnia niedziela”. Brzmią fragmenty “Ptasznika z Tyrolu” Karla Zellera, “Balu w Savoyu” Paula Abrahama, “Can-cana” Cole’a Portera i “Orfeusza w piekle” Jacquesa Offenbacha. W części włoskiej królują: muzyka Giuseppe Verdiego i pieśni neapolitańskie, a na finał przenosimy się do Paryża, gdzie oprócz słynnego kankana słyszymy też piosenkę E. Piaf “Życie na różowo”. Widowisko wieńczy Polonez z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy, w którym uczestniczą soliści, członkowie chóru i baletu.

Premiera „Europy moich marzeń” zorganizowana przez PROMOTON Biuro Promocji Kultury i Reklamy odbyła się  w grudniu 2006 roku w Warszawie w Sali Kongresowej i została przyjęta kilkunastominutową owacją publiczności. Od tej pory prezentowana jest cyklicznie na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Rybnickiego Centrum Kultury.

Produkcja:
Gliwicki Teatr Muzyczny
Współpraca:
- Rybnickie Centrum Kultury,
- PROMOTON Biuro Promocji Kultury i Reklamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress