BEREK CZYLI UPIÓR W MOHERZE

6 marca 2010 – 18.00

Teatr im. S. Jaracza w Łodzi

„Typowy polski blok, typowe niewielkie mieszkania. W jednym z nich mieszka Anna – typowy moherowy beret.

W drugim Paweł – typowy gej. Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, traktowanej nieco powierzchownie religii oraz córki Małgosi, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką. On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację seksualną, nie potrafi jednak odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej.

Jego gorączkowe poszukiwania tego „jednego jedynego” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych. Oboje są samotni i nieszczęśliwi. I oboje się nienawidzą. Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie polskiej rzeczywistości, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji.” [Teatr Kwadrat]

 

 

Spektakl o pragnieniu miłości i akceptacji, a także o cierpieniach z powodu samotności i walce z własnymi słabościami, które dotyczą wielu z nas, bez względu na orientację seksualną, pochodzenie, wykształcenie czy poglądy. Całość o rzeczach ważnych, choć  kontrowersyjnych podana w sposób inteligentny i dowcipny, zmuszająca do śmiechu od pierwszych minut spektaklu.

 

Bilety w cenie: 70, 100, 120 i 140 zł

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress