Nie książka zdobi człowieka – PREMIERA

13 listopada 2024 (środa) godz. 17.15 i 20.15 w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Książka

„Nie książka zdobi człowieka” to pełna humoru historia Shermana Mayfaira, domorosłego pisarza, zmagającego się ze skrajnymi kompleksami. Gdy jego pierwsza w życiu książka debiutuje na elitarnym rynku wydawniczym, wieloletnie marzenia o wielkim sukcesie zderzają się z murem własnej nieśmiałości i braku pewności siebie. Sama myśl o udzielaniu wywiadów, czy spotkaniach autorskich sprawia, że jego żołądek zwija się w motek lodowatej przędzy. W akcie desperacji prosi swojego przyjaciela, Matta, mężczyznę o nadzwyczajnej aparycji i błyskotliwości (w tej roli, a jakże, Paweł Małaszyński), by ten podając się za autora książki, zyskał uwagę i przychylność mediów, tym samym czyniąc z niej bestseller. Czy w świecie, w którym wrażenie robią dziś bardziej osobowości celebrytów, niż ich twórczość, ten szalony pomysł rzeczywiście przyniesie sukces?

Ta przezabawna historia przenosi właśnie widzów do elitarnego świata nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnych programach telewizyjnych jest kluczem do sukcesu, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów jest ważniejsze niż sama literacka erudycja. Pełna inteligentnych, zabawnych dialogów, niespodziewanych zwrotów akcji, „Nie książka zdobi człowieka” w reżyserii Andrzeja Nejmana, to spektakl w gwiazdorskiej obsadzie gwarantujący rozrywkę na najwyższym aktorskim poziomie.

Niezaprzeczalną siłą przedstawienia jest duet, tworzony przez Andrzeja Nejmana i Pawła Małaszyńskiego. Obaj aktorzy, praktycznie nie schodząc ze sceny, znakomicie prowadzą dialogi i bawią się skrajnie kontrastującymi rolami. Andrzej jako tragikomiczny zakompleksiony histeryk, i Paweł jako pewny siebie lowelas, szermują tekstem na granicy cyrkowych umiejętności. Oczywiście zawiła intryga, zwroty akcji i ogromna dawka śmiechu wymagają wirtuozerskiego wsparcia. Do gry wchodzą więc znakomite aktorki, kreując barwne role, i na krok nie ustępując pola męskiemu duetowi. Irena Melcer jako Maggie Sweet, z niezwykłą lekkością odnajduje się w roli seksownej femme fatale, Maja Hirsch uwodzi w roli Nancy, dynamicznej jak Pendolino żony Shermana, a Magda Stużyńska i Ola Justa w roli pokojówki, z błyskotliwie ciętą ironią komentują wydarzenia. To komediowa uczta, w której nie tylko warto, ale wręcz trzeba uczestniczyć.

Obsada(występują zamiennie):
Sherman Mayfair – Andrzej Nejman
Matt / S.J. Templeman – Paweł Małaszyński
Maggie Sweet – Irena Melcer
Nancy – Maja Hirsch
Pokojówka – Ola Justa / Magdalena Stużyńska

Bilety w cenie: 80, 100, 120 i 140 zł, do nabycia:

ONLINE godz. 17.15
(kliknij na logo, aby przejść dalej)
kupbilecik_logotyp2 ebilet_logotyp biletyna_logotyp2

ONLINE godz. 20.15
(kliknij na logo, aby przejść dalej)
kupbilecik_logotyp2 ebilet_logotyp biletyna_logotyp2

STACJONARNIE:
PROMOTON ul. Piotrkowska 173, Wejście nr 2, parter pn-pt 10-16,
tel. 607 139 700 lub (42) 637 60 25

,

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress