Muzyczni goście Bogusława Kaczyńskiego w łódzkiej operze

Muzyczni goście Bogusława Kaczyńskiego w łódzkiej operze

 

Bogusław Kaczyński i jego goście – koncert pod takim hasłem odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi, w sobotę, 25 października, o godz. 18.

Gośćmi znakomitego popularyzatora muzyki klasycznej będą: Adam Szerszeń, Arnold Rutkowski, Maria Meyer, Grupa Mikosza Deki Czureji oraz Orkiestra Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. W programie, oczywiście, przeboje muzyki operowej, operetkowej i nie tylko.

Zestaw artystów, zaproszonych do koncertu przez Bogusława Kaczyńskiego, jest zaiste wielce interesujący. Adam Szerszeń to znakomity baryton, obdarzony bardzo klarownym, nośnym głosem. Śpiewa w warszawskiej Operze Narodowej i Teatrze Wielkim w Poznaniu. Iwona Tober, sopran, rozpoczęła działalność sceniczną 1990 roku w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Dziś współpracuje m.in. z Operą Bałtycką w Gdańsku, teatrami muzycznymi w Płocku i Lublinie, Estradą Stołeczną w Warszawie. Tenor Arnold Rutkowski jest absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej. Obecnie jest solistą Opery Wrocławskiej. Współpracuje również z Operą Narodową i Mazowieckim Teatrem Muzycznym. A Maria Meyer to autentyczna musicalowa gwiazda, aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie. Artystka ma na koncie liczne nagrody, m.in. za zajęcie pierwszego miejsca na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Ciekawostką będzie udział w wieczorze żywiołowej, cygańskiej Grupy Mikosza Deki Czureji, który jest uznawany za króla czardaszy i lubuje się w wirtuozerskich popisach.

(dp)

„POLSKA DZIENNIK ŁÓDZKI”

20 października 2008 r.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress